Magazín ITEKO

Nejlepší dron s kamerou - DJI Phantom

Představme si luxusní drony s kamerou a jejich nejlepšího zástupce DJI Phantom 3. Nový model Trojka je dost podobný staršímu modelu Dvojce Vižn +2. Na první pohled se může zdát, že jsou oba droni stejní, zdání však klame. Kromě typické konstrukce a bílé barvy je téměř všechno nové. Z toho nejzajímavějšího bychom zmínili kameru, která nyní nabízí několik manuálních režimů pro zapálené fotografy. Doposud bylo při focení největší překážkou typické rybí oko, které dnes vídáme u téměř všech kamer na malých dronech. DJI přišlo s novou čočkou, která má záběr 94 stupňů namísto původních 140. Fotografie lze ukládat do RAW formátu Adobe DNG. Kamera je stabilizována ve 3 osách, což zaručí perfektní stabilní obraz při focení i natáčení videa. Co se videa týče, DJI jde s dobou a dražší varianta Phantom 3 Professional nabídne 4K rozlišení až při 30 snímcích za sekundu a datovém toku až 60 Mbps. Levnější varianta Phantom 3 Advanced nabízí „pouze“ Full HD při 60 snímcích za sekundu, jinak jsou ale droni naprosto totožní. Dříve býval problém létat s dronem v budově, jelikož uvnitř budovy nezachytíte GPS signál. DJI na to myslelo a vybavilo drony naváděcím systémem, který usnadňuje létání v budovách. Bude se jednat o kombinaci sonaru a kamery, které snímají prostor pod dronem, na základě čehož umí určit výšku a směr pohybu.

Více se dozvíte na světu androida

Kamerové systémy – luxus dostupný pro každého

Bezpečnostní kamery mají dvě funkce – preventivní a odstrašující. Pokud by si měl pachatel vybrat ze dvou objektů, vybere si právě ten nezabezpečený. Kamerové systémy se dnes používají nejen v hotelích, obchodních centrech, na čerpacích stanicích, ale také v rodinných domech. V dnešním článku se podíváme, jaký mají kamerové systémy přínos. Kamerové systémy se používají velmi často v kombinaci s elektronickým zařízením. Díky kamerám snadno zjistíte, zda bylo čidlo aktivováno kvůli cizí osobě, která vnikla do objektu, nebo se jednalo o falešný poplach. 

 

E-shopy nabízí i hřbitovní vázy

Vymyslet, jak zkrášlit okolí hrobu nebývá jednoduché. Na hřbitovech vládne stereotyp - svíčky a položené květiny. Navíc tento způsob "pečování" není trvalý, kvítí zvadne a svíčky jsou jen hodinovou záležitostí. Pokud chcete alespoň o něco prodloužit jejich životnost, zkuste se poohlédnout po hřbitovních vázách.

hrbitovni vaza

 

Ačkoliv v kamenných obchodech najdete nejspíše jen základní typ, na e-shopech se dnes prodávají hřbitovní vázy mnoha stylů, barev i materiálů tak, aby přesně ladila s náhrobkem. Navíc mají internetové obchody tu výhodu, že vám zboží doručí přímo do domu. Pokud kromě vázy nakoupíte i další doplňky, často nemusíte platit ani poštovné. Proto se neuchylujte jen k tradičním způsobům a dejte šanci i moderně.

Hydraulické brzdy

Z jednoduchého Pascalova zákona vznikla mechanika, která se dotýká mnoha odvětví - hydraulika. Mezi nejvýznamnější hydraulické zařízení patří hydraulický zvedák, hydraulický lis a v neposlední řadě hydraulické brzdy. Nejprve si řekněme, co to vlastně brzda je, ačkoliv se to zdá banální. Brzda je technické zařízení sloužící k zastavení nebo zpomalení pohybujícího se předmětu nebo pro jeho udržení v klidu. Kinetická energie je při brzdění zpravidla přeměňována v jiný druh energie, část energie se při brzdění vždy nevratně přemění v teplo. Proto mají brzdy mají velký význam především u dopravních prostředků.

Vaše auto: Nejlepší reklamní nosič

Reklamní polepy aut nejsou na trhu žádnou novinkou, ale i přes stále populárnější digitální reklamu patří mezi stálice, které neztrácejí na efektivitě a lesku. Jaké jsou výhody polepů na autě? Pořídíte je za příznivou cenu, jsou vidět všude, kde jste, mají dlouhou životnost a velký regionální dosah.

Pokud si zvolíte kreativní design budete s vaším polepem také originální a snadno zapamatovatelní. Mějte reklamu všude tam, kde jste. U polepu nehrozí žádný výpadek proudu, ani snížená viditelnost na slunci apod.

Nerezové trubky

Hledáte vhodnou společnost, která by vám nabídla pestrou škálu služeb v oblasti leštění a broušení plechů? Obraťte se na firmu Fruněk INOX s.r.o., která má ve svém portfoliu služeb nejen již zmíněné broušení a leštění, ale také vrtání, řezání, frézování či ohýbání. Tyto služby využijete v mnoha oblastech svého podnikání. Firmu najdete v prostorách průmyslové zóny ve Zlíně, kde disponuje výrobní halou, v níž zpracovává nerezové materiály.
Firma Fruněk INOX s.r.o. vám může kromě broušení plechů nabídnout samostatné produkty, jako jsou nerezové trubky, jekly, kulatiny, pásoviny, atypy a výpalky. Společnost snoubí příjemné ceny, s rychlým vyřízením zakázek a spolehlivostí.

Kovo moto v Brně

Nejlepší motorky či skútry s kvalitním a odborným servisem? Jedině u pana Fučíka u firmy KovoMoto Brno! Tato firma Vám zajistí při nákupu nového skútru slevu na další nákup a slevu na servis! Moderní skútry jsou ideálním dopravním prostředkem skrz celé Brno. Obejdete tak zbytečné zácpy. Pro fajnšmekry je v nabídce KovoMoto také kompletní vybavení pro veterány včetně náhradních dílů. A pokud Vás láká být ještě víc cool a in - jsou tu pro Vás elektro-kola! Už žádné těžké šlapání do kopce. S elektro pohonem to půjde snadno! Nemusíte si hned kupovat nový prostředek, i k ojetému dostanete přilbu zdarma!

crohnova nemoc příznaky

Co je Crohnova nemoc? A jaké jsou její příznaky?

Crohnova nemoc je autoimunitní choroba. Tato onemocnění vznikají při špatné funkci imunitního systému. Správný imunitní systém má chránit organismus před infekcí, nicméně při poruše jeho funkčnosti imunitní systém napadá vlastní orgány. Crohnova nemoc postihuje především přechod mezi tenkým a tlustým střevem neboli ileum. Ve výjimečných případech může napadnout i další části trávicí soustavy.

Číst dál: Co je Crohnova nemoc? A jaké jsou její příznaky?

Na co si dát pozor u hydrauliky

Chystáte se namontovat nové hydraulické hadice? Zde jsou základní zásady pro používání takových hadic. Na co si tedy dát pozor?
Osazení hydraulického obvodu hadicemi příslušných tlakových a teplotních parametrů.
Na ochranu hadic před mechanickým poškozením a před působením vysokých teplot, které zkracují životnost hadice.
Při montáži počítat s tím, že hadice při změnách tlaku se může smršťovat nebo prodlužovat, z tohoto důvodu musí být hadice upnuta vždy volně.
V případě vyšších dynamických rázech nebo malého poloměru ohybu je nutné použít hadice vyšších tlakových parametrů.
Snížení spolehlivosti a bezpečnosti provozu hadice se projeví prolínáním hydraulické kapaliny v místě spojení hadice s koncovkou nebo místním vynutím hadice. V tomto případě je nutné hadici vyměnit
Při dodržené všech těchto doporučení by měl váš hydraulický obvod fungovat na jedničku.