Magazín ITEKO

Lešenářské kozy poslouží při rekonstrukcích

Jaro a léto je období, kdy se začínají rekonstruoavat nemovitosti a provádět různé venkovní práce. K těmto činnostem se však neobejdete bez kvalitních lešenářských koz, které usnadní práci. Lešenářské kozy nachází uplatnění ve všech oblastech, a to díkyas užitečné nosnosti, která se pohybuje nejčastěji kolem 400 kg. Zakoupit si amůžete výsuvné kozy ve dvou variantách – pevné a skládací. Je pouze na vás, která vám bude nejvíce vyhovovat.
U lešenářských koz si můžete dle vlastní potřeby nastavit výšku pracovní plochy a z pestré škály si vyberete i různou šířku podlahy. V praxi oceníte již zmíněnou užitečnou hmotnost. A lešenářské kozy jsou natřenya kvalitní základov

barvou, která zaručuje delšía životnost. V neposlední řadě vás nadchne pevnost a stabilita lešenářských koz.

Luxusní interiéry jako z pohádky

Rádi si prohlížíte luxusní interiéry v časopisech o bydlení? Líbí se vám nejvíce fotografie prezidentských apartmá v proslulých hotelech? Toužíte mít interiér jako z pohádky i u vás doma? Dnes vám v tom nic bránit nebude. Luxusní nábytek, moderní koupelnu, pohodlnou pohádkovou postel a doplňky jako z časopisu – to vše můžete mít. Aby byl celkový dojem v interiéru sladěn, doporučujeme bytového designéra, který má vkus a také zkušenosti se zařizováním bytů a rodinných domů. Bytový designér se postará, aby jednotlivé prvky v místnosti dokonale ladily. Jak se říká, nic se nemá přehánět, a tak by některé vámi zvolené kousky mohly působit spíše kýčovitě než luxusně.

pneumatiky na traktor

S výběrem pneumatik na traktor nepospíchejte

Hledáte vhodné pneumatiky na traktor či jiný zemědělský stroj? Výběr pneumatik na traktor je náročnější záležitostí v porovnání s výběrem pneumatik pro osobní vozidla. Traktorové pneumatiky jsou finančně náročnější a k dostání jsou v několika variantách. Pneumatiky na traktor rozdělujeme na radiální, nosné, zátěžové a záběrové. Podle čeho ale pneumatiky vybírat?

Číst dál: S výběrem pneumatik na traktor nepospíchejte

Přeprava s chlazením

Při přepravě některých druhů potravin do vzdálených lokalit je třeba tyto potravity zmrazit a využít tak služeb chladírenské přepravy. Pro tento typ přepravy se využívají speciálně vybavené vozy, jež udržují prostředí konstatně na bodu mrazu, tudíž se není potřeba bát, že by se potraviny zkazily.

Samostatnou kapitolou v chladírenské přepravě je převoz tekutin. U Čechů pak zejména piva. Dříve se k jejich dopravě používaly právě chladírenské železniční vozy, které uchovaly pivu správnou teplotu. První takového vozy si pořizují Plzeňské pivovary, vozy se nadále zdokonalovaly. V dnešní době se železniční chladírenské vozy využívají minimálně, protože náklady nejsou efektivní.

hypotéka bez dokládání příjmů

Ani u hypotéky nemusíte prokazovat své příjmy

Chcete si koupit nový dům, rekonstruovat byt či vybavit domácnost? Nemáte dostatek vlastních peněžních prostředků? V takovém případě je pro vás připravena hypotéka, která je určena k financování vlastního bydlení. Existuje hned několik druhů hypoték – hypotéka bez dokládání příjmů, americká hypotéka a spousta dalších.

Číst dál: Ani u hypotéky nemusíte prokazovat své příjmy

DIY: sítotisk

Na počátku všeho je rám. Pravděpodobně ze dřeva, ale můžete si zařídit i hliníkový. Na ten napnete speciální síťovinu s různou hustotou ok (od toho se odvíjí výsledek). Síťovina by měla být napnutá tak, že při doteku pruží a nenajdeme na ni žádné zvlnění, hrboly apod. Následuje přesun do temné místnosti, kde na rám nanesete speciální emulzi, rozetřete ji po celé ploše z obou stran síta, aby byla vrstva rovnoměrná. Emulze musí úplně zaschnout. Poté přiložíme vybraný motiv, který obtiskneme na emulzi a speciálně osvítíme. Následuje fáze samotného sítotisku, kdy obtisknete motiv na tričko, které musíte následně přežehlit. Tak mnoho zdaru!

Traktorové pneumatiky

Turecký výrobce především diagonálních traktorových pneu je již dlouhá léta znám především svou kvalitou a mimořádným sortimentem traktorových pneu pro standardní traktory. SEHA znamená vysokou kvalitu za velmi dobrou cenu. Vyzkoušejte traktorové pneu od této firmy a jistě nebudete litovat!

Jak vypadá dražba nemovitostí?

Ptáte se, jak probíhá taková dražba nemovitostí? Stejně jako ve filmu. V současné době existují dvě varianty draže – dobrovolné a nedobrovolné. Nedobrovolných dražeb využívají exekutoři a finanční úřady. Touto cestou tak rychle získají výnos na pokrytí dluhů. Exekuce nemovitostí se týká hlavně lidí, kteří neplatí své půjčky a úvěry. V nedobrovolných dražbách najdete často domy a byty ve velmi špatném stavu.

Číst dál: Jak vypadá dražba nemovitostí?

Hydraulické filtry k zachycení nečistot

Stejně jako ostatní filtry, i hydraulické filtry slouží s zachycování nečistot. Celý princip fungování hydraulických filtrů je takový, že kapalina, v tomto případě nejčastěji olej, prochází přes specifickou porézní látku, jež na sobě zachycuje nečistoty a tím dojde k vyčištění oleje. Toto vyčištění od nečistot je přímo závislé na poréznosti použité látky. Většinou se však jedná o částice v řádu mikrometrů. Minerální a syntetické oleje, které se pomocí hydraulických filtrů většinou čistí, slouží k promazávání pohyblivých součástek. Čím lépe je olej vyčištěn, tím menší opotřebení těmto součástkám hrozí. Pokud olej prochází nějakým potrubím, nedochází po jeho filtraci ke znečištění daného potrubí. Používání hydraulických filtrů je tedy velmi důležité.