Magazín ITEKO

Recumbent nebo rotoped?

Chcete cvičit doma, ale nebaví vás vymýšlet cviky nebo sledovat videa na Youtube? Zkuste například rotoped nebo recumbent. Těm se budeme věnovat v tomto článku. Cvičení má mnoho výhod a zvládne jej opravdu každý.

recumbenty

Recumbent je moderní trenažér, který se hojně užívá ve fitness centrech i domácnostech. Charakteristickým rysem je sedlo s opěrkou, které výrazně zvyšuje komfort během cvičení. Pro lepší stabilitu je vybaveno madly, tudíž na něm mohou cvičit i senioři. Recumbent je ergonomický a maximálně pohodlný rotoped, který se využívá při rekonvalescenci nebo rehabilitacích.

Výhody cvičení na recumbentu

Svou oblibu si získal zejména pro:

  1. jednoduchost ovládání,
  2. tichý chod,
  3. cenovou dostupnost.

Při cvičení nemusíte mít strach, že se sedřete, protože úroveň zátěže můžete snadno měnit. Není účelem vysoká zátěž, poté totiž ztrácíte efektivitu. Recumbenty a rotopedy v sobě spojují velké množství výhod. Zmíním například komfortní sezení, široké spektrum nastavitelné zátěže nebo multifunkční počítač vybavený LCD displejem. Ten můžete ovládat dotykem a volíte si na něm tréninkové programy. Dále nabízí informace o rychlosti, času, ujeté vzdálenost, spálených kaloriích, tepové frekvenci.

Pár důvodů, proč si recumbent pořídit domů

Pokud to ještě někomu nestačilo, mám na mysli ty důvody zmíněné v předešlých odstavcích. Přidávám zde krátko shrnutí výhod tohoto cvičebního stroje. Recumbent se obejde bez jakéhokoliv zdroje energie, protože tu vytváříte vy samy svým pohybem. Kromě jiného je vybaven multifunkčním informačním displejem, na kterém máte přehled o aktuálním cvičením a spálených kaloriích, což je důležité, a hlavně vás to motivuje k lepším výkonům.

recumbenty

Lidé s pohybovými problémy nebo senioři se cvičení nemusejí bát, protože je recumbent velmi stabilní a pohodlný, to potvrzuje také užívání při rehabilitacích. Skvělé výsledky dosahují také jedinci, kteří chtějí cvičením zhubnout. A na závěr vlastně, jste-li spokojeni se svou hmotností, na recumbentu můžete zlepšit svou fyzikou kondici.

Se stále větší oblibou je po recumbentech velký "hlad", na trhu se objevují i méně kvalitní modely s problémovou konstrukcí. Lepší však bude, když stroj koupíte například na internetovém obchodu FitnessČR.

Další aktuální články:

Co je termovize a jak taková termovize pro myslivce funguje?