Magazín ITEKO

Co vám říká hydraulika?

Pojem hydraulika jste slyšeli na základní škole, nebo možná i na střední a vysoké, pokud jste studovali gymnázium nebo nějaký technický obor.

Pro běžného člověka je hydraulika něco, co běžně neřeší. Nemusí ho zajímat, že sily působící na kapalinu se dělí na vnitřní a vnější, že mezi vnější síly patří setrvačnost, odstředivost, tíha, hybnost a gravitace. Nemusí vás zajímat ani základní rovnice, které se zabývají hydraulikou, jako je ta Eulerova.

Pokud ale chcete uspět v nějaké vědomostní soutěži, mít všeobecný přehled nebo rádi luštíte křížovky, tak byste měli mít o hydraulice základní povědomí.

Hydraulické hadice

Hydraulické hadice jsou nepostradatelným prvkem v hydraulických systémech. Hydraulická hadice musí být navržena tak, aby snesla vysokou zátěž - extrémní teploty, odolnost proti odírání a proudění takových kapalin, které nejsou zrovna běžné. Pevnosti jim dodávají ocelové výplety. Hydraulické hadice jsou dost podobné těm, které jsou určeny například na přepravu tekutin na ropné bázi. Je to jednoduše součástka, bez které by technici nemohli fungovat. A na co že se hydraulika v běžném životě vůbec používá? Na základě hydrauliky jsou sestrojeny například i zubařská křesla. To aby si vás zubař jednoduše mohl posunout tak, abyste neměli šanci na útěk.

Hydraulika věda je

Oč jde ve vědě, která nese vodnatý název hydraulika? Ano, tušíte správně – jde o něco s kapalinou. Hlavním posláním této vědní disciplíny je zkoumat, jak lze využít vlastností tekutin pro technické účely.

Hydraulická zařízení se (jak říká Wiki) využívají ve stavebnictví, zemědělství, průmyslu i dopravě.

Používáte doma nějaké hydraulické zařízení?

Dopravní značení pro Vaši firmu

Dopravní značení je třeba si hlídat v každé obci. A také v městech. Města většinou nemají problém si zaplatit kvalitní firmu, takže takové dopravní značení v Praze má úroveň. Jenže pokud chce ušetřit třeba firma, která je povinna označit příjezdové cesty, bezpečnostní značení a ostatní věci spojené s průmyslovými areály, je nutné najít firmu, která udělá kompletní zakázku na míru. Přesně taková je rodinná firma Janoušů, která se jmenuje JA Clean. Jejich sídlo je z Vlašimi, takže dopravní značení Praha není problém zajistit i z okolí. Vlastně je to výhodnější mít na tyto práce firmu z okolí. Pražská firma si automaticky zvýší "městskou" marži a nastolí nereálné ceny. U JA Clean se můžete spolehnout na osobitý a individuální přístup a finální dostupnou cenu. Kromě dopravního značení dělá společnost i průmyslové podlahy.