Magazín ITEKO

Jak vybrat přívěsek na řetízek?

Přívěsky jsou krásný dárek pro jakoukoliv příležitost. Jejich výběr ale nemusí být vždycky úplně jednoduchý. Poradíme vám, jak správně vybrat takový přívěsek, který stroprocentně udělá radost. Víte, že to nemusí být hned přívěsky z bílého zlata? Ozdoba může být krásná a nezáleží na vybraném materiálu.

přívěsek bílé zlato

 Zlaté přívěsky

Přívěsky ze zlata už jsou prostě klasika. Vybírat můžete hned z několika variant:

  • bílé zlato
  • žluté zlato
  • růžové zlato

Každý typ zlata má rozhodně něco do sebe. Přívěsky ze žlutého zlata potěší ty, kteří mají rádi klasický vzhled. Bílé zlato je o něco modernější. No a největší trend je růžové zlato, které najdete nejen v podobě šperků, ale třeba také na telefonech a dalších věcech.

přívěsek srdce

Jak vybrat tvar přívěsku?

V tomto bodě se zasekne většina lidí. Na výběr máte z tolika možností, ale ne a ne si vybrat. Jestli kupujete přívěsek jako dárek, zamyslete se nad tím, co má daný člověk rád. Hodně oblíbené jsou přívěsky ve tvaru nilského kříže. Najdete ale také přívěsky tvarované podle zvířátek, květin, nebo třeba různých lékařských a právnických symbolů. 

Ruční výroba přívěsku

Chcete člověku darovat něco originálního, co jste sami vyrobili? I to jde jednoduše zařídit. Existuje spousta materiálů, které můžete při výrobě použít a ze kterých můžete vykouzlit opravdu krásné kousky. Příkladem jsou takové zažehlovací korálky, ze kterých vytvoříte skoro cokoliv.