Magazín ITEKO

Proč si pořídit domácí vodárnu?

 

Domácí vodárna je speciální přístroj, který slouží k přepravě vody z vlastního zdroje do domovního vodovodu. Jako první vás bezpochyby napadne voda ze studně, která se čerpá do domovního vodovodu. Ale jako vlastní zdroj vody může být i nádrž či říčka. Domácí vodárny mají za úkol čerpat vodu tam, kam je potřeba. K tomu se využívají hadice a potrubí.

V současné době nachází domácí vodárna široké uplatnění. Nejen, že se doporučuje do míst, kde nejsou nainstalovány veřejné vodovody, ale také do míst, kde se díky přítomnosti vodárny ušetří. Není ekonomické čerpat pitnou vodu z vodovodu na zalévání zahrádky, když můžete mít vlastní zdroj vody, například dešťovou vodu v nádrži.

V minulosti se o domácích vodárnách ani nemluvilo, protože nebyly na trhu běžně k dostání. V současné době je trh rozmanitý a nabízí pestrou škálu vodáren, z nichž si vybere skutečně každý. Díky tomuto zařízení nemusíte odebírat na své chatě drahou komunální vodu. Začnete efektivně šetřit a uspoříte tak nemalé náklady na spotřebu vody.

Druhy domácích vodáren

Podle principu můžeme vodárny rozdělit na dvě kategorie. První zastupuje vodárna s otevřeným vodojemem, která ale není v tuzemsku běžná, protože je náročná na instalaci i údržbu. Druhou variantou jsou vodárny s tlakovou nádrží, které můžete znát také pod názvem Darling.

Vodárna s tlakovou nádrží obsahuje čerpadlo, které slouží k pohonu celého systému. Dalšími součástmi vodárny je sací a výtlačné potrubí, ochranné zařízení a jako poslední i ovládací zařízení.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit