Magazín ITEKO

Jak vypadá správné akvárium pro rybičky?

Rozhodli jste se, že si koupíte akvárium s barevnými akvarijními rybičkami? Nikdy jste se o akvárium nestarali? Víte, co vše k samotnému akváriu ještě navíc potřebujete, abyste poskytli akvarijním rybičkám ideální zázemí? Právě výběr akvária rozhodne o tom, zda budete úspěšným akvaristou či nikoliv. A proto je potřeba výběru domova pro rybičky věnovat dostatek pozornosti.

Jestliže s akvaristikou začínáte, doporučujeme koupit akvarijní set, který obsahuje všechny potřebné komponenty pro chování rybiček. Měli byste dát přednost spíše většímu akváriu, protože čím je akvárium větší, tím lepší prostředí pro rybičky a jejich chov vytvoříte. Rybky tak dokážou ve větším akváriu snadno překonat chyby, jichž se začínající chovatelé dopouští.

Myslete první na akvarijní rybičky a jejich komfort, nikoliv na vzhled či cenu akvária. Není možné si koupit libovolné akvárium a potom rybičky, protože se vám zamlouvá jejich barva. Je potřeba brát ohled na to, že každá rybička si vyžaduje jiné prostředí pro chov.

Čemu se vyvarovat?

Budete-li listovat nabídkou akvárií, vyvarujte se akváriím ve tvaru koule. Možná je tento typ akvária vzhledově hezký a zapadal by do prostředí obývacího pokoje, ale zde je potřeba myslet na pohodlí rybiček. Kulaté akvárium je nejhorší varianta, kterou můžete zvolit, protože rybky by v akváriu plavaly na malé ploše neustále dokola.

Kromě toho, že budete potřebovat akvárium jako takové, byste neměli zapomínat ani na kryt akvária. Začněte se plně věnovat akvaristice, určitě vás tento koníček začne bavit.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit