Magazín ITEKO

Na co si dát pozor při výběru zprostředkovatele při nákupu firmy

V současné době má člověk víc možností, jak si pořídit či založit firmu. Můžete si pořídit ready made firmu nebo si koupit již existující a fungující firmu. Na trhu dnes existuje velké množství firem, které se touto problematikou zajímají a v jejichž nabídce najdete firmy na prodej. Jak si tedy dát pozor a vybrat si důvěryhodnou zprostředkovatelskou firmu?

Man Sitting in Front of Turned-on Laptop on Brown Wooden Desk

Prozkoumejte recenze prodávajícího

V první řadě je velmi důležité pořádně prozkoumat danou společnost. Podívat bychom se měli na to, jak dlouho se na trhu pohybuje nebo kolik společností prodala. Měli bychom si také projít recenze od zákazníků a pokud možno je také kontaktovat a ověřit si, že jde o pravdivá tvrzení.

Další služby

Dobrým ukazatelem důvěryhodnosti zprostředkovatele jsou také další nabízené služby. Kvalitní a důvěryhodné společnosti totiž nabízí zákazníkovi víc, než jen pouhý převod společnosti. Firmy zprostředkovávající prodej ready-made společností mohou nabízet také např. nominální a statusový servis nebo také možnost poskytnutí sídla pro společnost.

Poskytnutí dokumentů

Pokud jste si firmu vybrali a máte o ni opravdu zájem, zprostředkovatel by Vám měl umožnit nahlédnout do interních dokumentů firmy, jako jsou účetnictví společnosti, daňové přiznání apod.

Nízká cena

Všichni samozřejmě chceme ušetřit nicméně není nejlepší nápad pořizovat ready-made společnosti za co nejnižší cenu. V konečném důsledku můžete zaplatit i více, protože v nízkých cenách často nebývají započítány další služby. Díky tomu se může nakonec takovýto nákup prodražit.

Ať už si chcete koupit firmu existující nebo firmu předpřipravenou, je důležité si prodejce prověřit. Mezi důvěryhodné prodejce firem na trhu patří např. prodavamefirmy.cz na jejichž stránkách si můžete zakoupit již fungující firmy.