Magazín ITEKO

Investiční stříbrné mince

Investice do zlata a stříbra

Investování do drahých kovů je poměrně bezpečné. Pokud si myslíte, že nákupem zlata prudce zbohatnete, potom jste trochu na omylu. Investiční stříbro a zlato mají zcela jinou vlastnost – konzervují hodnotu a neztrácejí ji. Za gram zlata v různých časových obdobích nakoupíte stejné množství zboží, nicméně o stokoruně se to tvrdit nedá. V porovnání s cennými papíry jsou investiční stříbrné mince fyzický charakter. Stříbro i zlato fyzicky vlastníte a máte je neustále pod kontrolou.

Cena zlata a stříbra na světovém trhu stoupá. Avšak objevují se i zuby poklesu, které se však do grafu zakousnou občas. A právě tento pokles je výzvou k nákupu drahého kovu. V České republice tento pokles nastává nyní. Je tedy vhodné nyní investovat do stříbra či zlata. Koupit můžete investiční stříbrné mince, investiční slitiny zlata i stříbra, zlaté mince i cihle.

Zlato a stříbro – co je lepší?

Odpověď je individuální. Pro jednoho investora je výhodnější zlato, pro jiného zase stříbro. Investiční zlato se pyšní tím, že je osvobozené od DPH. Ale ani stříbro by nemělo zajít do stínu, protože do stříbra je možné investovat již od stokorunových částek.