Magazín ITEKO

Oplocené hřiště – půl zdraví a krásy

Že je sportování prospěšné zdraví i kráse je nepopíratelná pravda, kterou nikdo, kromě lidí, co se na hřišti zranili, nevyvrátí. Aby se a hřištích omezila tato zranění a kouzelná moc sportu byla usměrněna správným směrem, je potřeba mít nějaké bezpečnostní základy.

oplocení sportoviště Gold Return

 

Proč je sport důležitý?

  1. S věkem nám klesá IQ, zamezíme tomu aerobním a anaerobním posilováním
  2. Prokrví se tělo i mozek
  3. Vzniká kalorický deficit, který vede k hubnutí
  4. Vyplavíte endorfiny, budete se cítit lépe

A spousty dalších důvodů. Starat se o své tělo je důležité, ale starat se i místo, kde sportujete má stejnou váhu. Stejně tak, jako když má někdo ošklivou kuchyni, tak se mu nevaří nejlépe, tak se na špatně zařízeném sportovišti může velice snadno demotivovat či zranit.

Oplocení hřiště

Ochranné mantinely na hranici mezi hřištěm a okolním světem nesportovců jsou důležité. Zastaralé modely často vedou ke zranění a co hůř! Pokud hrajete třeba fotbal a nemáte ponětí o tom, co za sílu ve své noze skrýváte, tak se může stát, že ztratíte míč!

Při pořizování mantinelů a oplocení sportovišť myslete i na to, že je více než vhodné mít i bezpečnostní kontrolu, díky které budete vědět, že jediné zranění, které si přivodíte, je to, které jste si způsobili sami bez vlivu nefunkčnosti hřiště. Když na vás spadne basketbalový koš, tak to totiž není nikdy příjemné.